Norisinās ikgadējā konference "Līdzsvarota lauksaimniecība 2023"
No 23. līdz 24. februārim Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) Lauksaimniecības fakultāte organizē gadskārtējo zinātniski praktisko konferenci "Līdzsvarota lauksaimniecība 2023", kas norisināsies tiešsaistē un tiks pārraidīta Zoom platformā.
Pieslēgšanās saites pieejamas Lauksaimniecības fakultātes mājaslapā.
Konference mērķis ir jaunāko zinātnisko sasniegumu un praktiskās pieredzes popularizēšana, kā arī domu apmaiņa par ilgtspējīgu saimniekošanu.
Ar 2022. gadā veikto pētījumu rezultātiem un nozares aktualitātēm aicināti iepazīties lauksaimniecības zinātnisko iestāžu kolēģi, Zemkopības ministrijas speciālisti, lauksaimniecības konsultanti, lauksaimnieku biedrību pārstāvji, uzņēmumu vadītāji, agronomi, zemnieki, lauksaimniecības pakalpojumu sniedzēji un topošie lauksaimniecības speciālisti.
23. februārī plkst. 10.00 ar LBTU profesores, Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (LLMZA) prezidentes Baibas Rivžas uzrunu tiks atklāta konferences plenārsēde. Turpinājumā ar ziņojumiem uzstāsies vairāki nozares pārstāvji - zemkopības ministrs Didzis Šmits "Valdības deklarācijas izklāsts", Latvijas Agronomu biedrības prezidents Ringolds Arnītis "Vai Eiropas Zaļā kursa regulējums nodrošinās ilgtspējīgu Latvijas lauksaimniecību?", Lauksaimniecības fakultātes profesore Daina Kairiša "Aitkopības biedrības loma nozares attīstībā", Lauksaimniecības fakultātes docente un Dārzkopības institūta vadošā pētniece Ilze Grāvīte "Jaunu plūmju šķirņu un inovatīvu audzēšanas tehnoloģiju izstrāde un ieviešana ražošanā", Lauksaimniecības fakultātes docente Arta Kronberga un kolēģi "Zinātne praksei – pirmā Latvijas kaņepju šķirne "Loja" – no idejas līdz ražošanai", Valsts Augu aizsardzības dienesta Agroķīmijas departamenta direktore Skaidrīte Rulle "Lauksaimniecībā izmantojamās zemes agroķīmisko īpašību rādītāji", Agroresursu un ekonomikas institūta vadošā pētniece Linda Legzdiņa un kolēģi "Heterogēnās pašapputes graudaugu populācijas, to izveidošanas un izmantošanas iespējas", LBTU profesores un studiju prorektors Aigars Laizāns "Atjaunojamās enerģijas izmantošana lauksaimniecībā", Lauksaimniecības fakultātes studente un Latvijas Agronomu biedrības stipendiāte Kristiāna Legzdiņa "Zināšanu nozīme lauksaimniecībā", kā arī LBTU asociētā profesore un Lauksaimniecības fakultātes dekāne Dace Siliņa "Augstākā izglītība lauksaimniecībā šodien".
Pēc plenārsēdes no plkst. 14.15 līdz plkst. 18.00 būs sekciju sēdes, kurās piedalīsies gan zinātnieki, gan lauksaimniecības konsultāciju dienesta un valsts institūciju speciālisti, protams, praktiķi un studenti, popularizējot jaunākās zinātnes atziņas un praktisko pieredzi laukkopības, dārzkopības un lopkopības nozarēs.
Savukārt 24. februārī plenārsēdi atklās Global GAP pārstāve Edīte Strazdiņa "Global G.A.P Latvijā un pasaulē", bet pēc tam sekos SIA "Pampāļi" vadītājs Mārtiņš Vaļko "Digestāta apsaimniekošanas prakse SIA "Pampāļi"", LBTU vieslektors un SIA "Janne" īpašnieks Valdis Janovs, LBTU Augu aizsardzības zinātniskais institūts "Agrihorts" direktore Viktorija Zagorska "Pesticīdu atliekvielu noteikšana augsnē un augos", SIA "JCI" pārstāvis Jānis Čaune "Meteostaciju izmantošana precīzajā lauksaimniecībā", AS "APF Holdings" pārstāvis Hermanis Dovgijs "Ilgtspējīga olu ražošana: izaicinājumi un risinājumi", Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra eksperts zivsaimniecībā (akvakultūrā) Raivis Apsītis "Akvakultūra kā ilgtspējīga un dabai draudzīga nozare", tāpat tiks prezentēts par atjaunojamās enerģijas izmantošanu praksē un aktualitātēm dārzkopības nozarē. Noslēgumā sagaidāmas diskusijas.
Konferences organizēšana ik gadus notiek, Lauksaimniecības fakultātei sadarbojoties ar Latvijas Lauksaimniecības un mežu zinātņu akadēmiju (LLMZA) un Ziemeļvalstu Lauksaimniecības zinātnes asociācijas Latvijas nodaļu (NJF Latvia). Konferences mājas lapā būs iespēja iepazīties ar stendu ziņojumiem, savukārt pieredzējušie un jaunie zinātnieki ziņos par pētījumu rezultātiem visās trīs lauksaimniecības pamata nozarēs: laukkopībā, dārzkopībā un lopkopībā.
Savukārt konferencē var piedalīties arī klausītāju statusā, aizpildot reģistrācijas formu līdz 20. februārim. Piesakoties dalībai, interesenti pirms konferences saņems atgādinājumu un saiti uz konferences tiešraidi.
Par aktualitātēm, detalizētu darba kārtību un jaunumiem aicinām sekot līdzi Lauksaimniecības fakultātes mājaslapā.