LLU aicina piedalīties starptautiskā bioekonomikas konferencē
17. decembrī no plkst. 10.00 LLU organizē tiešsaistes konferenci “Eiropas zaļais kurss bioekonomikas attīstībai”, kurā aicināti piedalīties zinātnieki, politikas veidotāji un ražotāji no visas Eiropas, lai diskutētu par iespējām, kādas sniedz Eiropas zaļais kurss un dalītos ar labās prakses piemēriem dažādos bioekonomikas sektoros, akcentējot lauksaimniecības, mežsaimniecības un pārtikas ražošanas specifiku. Konferences laikā būs iespēja iepazīties gan ar Latvijas, gan citu valstu pieredzi.
Eiropas zaļā kursa mērķis līdz 2050. gadam ir panākt klimatneitralitāti, kas nozīmē, ka tiek neitralizētas siltumnīcefekta gāzes, ekonomikas izaugsme ir atsaistīta no resursu izmantošanas un nodrošināta līdzsvarota visu reģionu attīstība. Kā minēts ES plānošanas dokumentos, to būs iespējams īstenot, veicinot resursu efektīvu izmantošanu, pārejot uz tīru aprites ekonomiku, atjaunojot bioloģisko daudzveidību un samazinot piesārņojumu.
Konference “Eiropas zaļais kurss bioekonomikas attīstībai” veltīta iepriekšminēto tēmu aktualizācijai dažādos bioekonomikas sektoros un zinātnes nozīmīgajai lomai, lai ieviestu klimatneitralitāti.
Konference norisināsies divās daļās. Pirmajā daļā starptautiskie un Latvijas eksperti ziņos par bioekonomikas attīstību Latvijā un citās Eiropas valstīs, analizējot arī labās prakses piemērus. Konferenci atklās LR Zemkopības ministrijas pārstāve Kristīne Sirmā, analizējot kādas iespējas un izaicinājumus Eiropas zaļais kurss paver Latvijā. Turpinājumā ar ziņojumiem uzstāsies zinātnieki no Horvātijas, Nīderlandes, Polijas un Lietuvas. Konferences pirmās daļas darba valoda – angļu.
Savukārt konferences otrajā daļā, kas sāksies plkst. 12.15, LLU un citu institūciju zinātnieki stāstīs par pētījumiem, kas īstenoti Latvijā, lai veicinātu ilgtspējīgu bioekonomikas attīstību un tuvinātos klimatneitralitātes mērķu sasniegšanai. Konferences otro daļu ar ziņojumu atklās LLU rektore, profesore Irina Pilvere par lauksaimniecības produktu piegādes ķēžu pārstrukturēšanu Covid-19 seku mazināšanai. Turpinājumā būs iespēja klausīties ziņojumus par mobilo robotizāciju lauksaimniecībā, ilgtspējīgu un zināšanās balstītu laukkopību un lopkopību, inovācijām pārtikas pārstrādē, informācijas tehnoloģiju pielietojumu precīzajā biškopībā un citus. Konferences otrās daļas darba valoda – latviešu.
Pilna konferences programmas pieejama šī raksta pielikumā.
Pieteikšanās konferencei tiek organizēta elektroniski, izmantojot šo saiti. Informācija par pieslēgšanos konferencei katram tās dalībniekam tiks nosūtīta atsevišķi.
Aktivitātes īstenotas projekta Nr.1.1.1.5/18/I/004 “LLU un tās pārraudzībā esošo zinātnisko institūciju starptautiskās sadarbības projektu pētniecībā un inovācijās veicināšana” ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas reģionālās attīstības fonds.