Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē notiks ikgadējais seminārs par ilgtspējīgu iepakojumu
Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) 24. aprīlī organizē ikgadējo semināru "Ilgtspējīgs iepakojums: no dizaina līdz pārstrādei 2025", kas notiks LBTU Aulā Jelgavā no plkst. 10.00. Pasākums ir vērsts uz aktuālajiem izaicinājumiem un iespējām saistībā ar ilgtspējīgiem iepakojuma risinājumiem, kā arī sabiedrības un uzņēmumu pielāgošanos jaunajiem normatīviem, kas veicina Eiropas Savienības prasību ievērošanu un atkritumu apjoma samazināšanu Latvijā.
Semināra mērķis ir veicināt izpratni par nepieciešamajām pārmaiņām, lai uzņēmumi un sabiedrība kopumā pielāgotos jaunajiem normatīviem un ilgtspējīgām prakses metodēm, kas veicinās resursu efektīvāku izmantošanu un samazinās vides piesārņojumu.
Pasākumā piedalīsies vides un iepakojuma nozares eksperti, tostarp pārstāvji no Klimata un enerģētikas ministrijas, “Latvijas Zaļā punkta”, Latvijas Iepakojuma asociācijas, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, SIA “Eco Baltia vide” un citi. Seminārā tiks apspriestas šādas svarīgas tēmas:
- ilgtspējīga iepakojuma sistēmas izveide – kā pārstrukturēt esošo sistēmu, lai veicinātu efektīvāku resursu izmantošanu un samazinātu ietekmi uz vidi,
- plastmasas iepakojuma pārstrādes realitāte un iespējas – kā nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu iepakojuma pārstrādi Latvijā,
- iepakojuma daudzveidība – šķērslis vai iespēja? – dažādu materiālu iepakojuma izaicinājumi un risinājumi ilgtspējīgai attīstībai,
- ceļvedis sabiedrībai bez plastmasas piesārņojuma 2030. gadā – vīzija un praktiskie soļi, kas jāveic gan uzņēmumiem, gan patērētājiem.
Seminārā tiks piedāvātas arī plašākas diskusijas par iepakojuma kvalitātes kontroli, pārstrādājamo un nepārstrādājamo plastmasas iepakojumu un praktiskām stratēģijām, kā uzņēmumi var pielāgoties jaunajām normām.
Seminārs ir paredzēts iepakojuma ražotājiem, tirgotājiem, atkritumu apsaimniekotājiem, vides aizsardzības speciālistiem un visiem interesentiem.
Dalība pasākumā ir bez maksas un interesenti aicināti līdz 16. aprīlim pieteikties (vietu skaits ir ierobežots).
Seminārs tiek rīkots LIFE integrētā projekta "Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju" (LIFE Waste To Resources IP, LIFE20 IPE/LV/000014) ietvaros, ko īsteno ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.
Vairāk informācijas: www.wastetoresources.varam.gov.lv.
Informācija atspoguļo tikai autoru nostāju un viedokli un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA) nostāju un viedokli. Eiropas Savienība un finansējuma piešķīrējs nav atbildīgi par pausto saturu.
