LBTU aizvadīta konference par inovācijām un digitalizāciju pārtikas nozarē
27. februārī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) sadarbībā ar Latvijas Digitālo Akseleratoru (LDA) organizēja konferenci "DIGIFOOD: Inovācijas un digitalizācija pārtikas nozarē". Konferences tiešraides ieraksts pieejams LBTU Youtube kontā.
Pasākuma mērķis bija sniegt dalībniekiem praktisku informāciju un resursus, lai veicinātu pārtikas nozares inovācijas, uzlabotu uzņēmumu konkurētspēju un veicinātu ilgtspējīgu attīstību.
Konferenci atklāja LBTU rektore Irina Arhipova: "Ar prieku sveicu jūs konferencē, kas norisinās mūsu universitātē Jelgavā! Šodienas tēma – digitalizācija un inovācijas pārtikas zinātnē – ir īpaši nozīmīga, jo LBTU ir vadošā zinātnes universitāte šajā jomā. Pārtikas tehnoloģijas ir viena no mūsu stratēģiski svarīgākajām nozarēm, un esam lepni būt daļa no divām nozīmīgām Eiropas Savienības iniciatīvām. Viena no tām ir EIT Food – pasaulē vadošā pārtikas inovāciju kopiena, kas apvieno visus Eiropas pārtikas nozares dalībniekus. Otra – Eiropas Digitālās Inovācijas Centri (EDIC) – atbalsta tīkls, kas palīdz uzņēmumiem un publiskā sektora organizācijām pārvarēt digitālos izaicinājumus un stiprināt konkurētspēju. Pārtikas zinātne ir joma, kur inovācijas un digitalizācija satiekas, radot jaunus risinājumus nozares attīstībai. Novēlu jums iedvesmojošu un veiksmīgu konferenci!". Pēc rektores I. Arhipovas svinīgās uzrunas sekoja Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa uzruna, bet pēc tam nozares eksperti uzstājās ar ziņojumiem.
Pasākumā tika aplūkoti nozīmīgi jautājumi par pārtikas nozares attīstību, īpaši pievēršot uzmanību digitalizācijas un inovāciju sniegtajām iespējām. Nozares speciālisti dalījās pieredzē par jaunākajiem digitālajiem rīkiem un tehnoloģijām, kas palīdz uzlabot pārtikas ražošanas, apstrādes un loģistikas efektivitāti. Par šiem jautājumiem informēja - Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas Digitālais centrs" vadītāja Ilze Āboliņa, Mākslīgā intelekta Latvijas asociācijas (MILA) izpilddirektors Arvils Kupris, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente, LBTU Padomes locekle Signe Bāliņa, Zaļo un Viedo tehnoloģiju klastera pārstāve Ieva Celma, LBTU Studentu biznesa inkubatora vadītāja vietniece Ieva Celma, EIT Food pārstāvniecības Latvijā vadītāja Ilze Laukalēja - Broka un LBTU Zivju apstrādes biotehnoloģiju studiju un pētniecības centra vadītāja Sanita Sozonova.
Tāpat tika analizēts, kā digitalizācija un mākslīgais intelekts ietekmē uzņēmumu nākotni, kā arī vērtēja, vai šīs tehnoloģijas ir tikai modes tendence vai reāls dzinējspēks biznesa attīstībai. Diskusijās nozares eksperti dalījās ieskatā par digitalizācijas iespējām un nākotnes perspektīvām uzņēmējdarbībā. Šajā diskusiju daļā piedalījās - "Balticovo" pārstāvis Vjačeslavs Kočetkovs "Digitalizācijas risinājumi AS "Balticovo"", "Weedbot" dibinātājs Vitālijs Osadčuks "Robotika augkopībā: situācija mūsdienās un perspektīvas", "525 Food" pārstāvis Gļebs Turkovs "Vai digitalizācija palīdz biznesam? Uzņēmuma izaicinājumi digitalizācijas procesā" un "Augu spēks" vadītāja, LBTU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) profesore Dina Popluga "Ģimenes mājražošanas uzņēmuma SIA "Augu spēks" digitalizācijas pieredze".
Savukārt noslēguma paneļdiskusijā "Digitalizācija un MI – tikai modes tendence vai reāls dzinējspēks biznesa attīstībai? Uzņēmēju pieredzes stāsti" darbojās Arvils Kupris (MILA), Signe Bāliņa (LIKTA), Vitālijs Osadčuks (Weedbot) un Vjačeslavs Kočetkovs (Balticovo).
Uzzini vairāk par LDA sniegtajiem pakalpojumiem šeit: www.digitallatvia.lv
Pasākums tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.
