Sveiktas "Altum" un Jelgavas valstspilsētas domes konkursu balvu laureātes – Inga Megne un Līga Daugaviete
18. decembrī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Aulā norisinājās svinīgā Konveta sēde, kurā tradicionāli tika sveikti Attīstības finanšu institūcijas "Altum" un Jelgavas valstspilsētas konkursu balvu laureāti. Tie ir LBTU izstrādāti studiju noslēguma darbi, kas veltīti lauku attīstības veicināšanai un Jelgavas un Zemgales reģionam nozīmīgu tēmu izpētei.
Attīstības finanšu institūcijas "Altum" balva jau vairākus gadus tiek pasniegta jaunajiem zinātniekiem par ieguldījumu lauku attīstības zinātniskajos pētījumos un pētījumiem, kas veicina lauku attīstību, to modernizāciju, uzņēmējdarbību, efektīvu finanšu līdzekļu izmantošanu.
Decembrī "Altum" balva piešķirta vienam izstrādātajam pētījumam – Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) akadēmiskā maģistra studiju programmas "Ekonomika" absolvente un doktora studiju programmas "Agrārā un reģionālā ekonomika" 1. kursa studentei Ingai Megnei, kura izstrādāja maģistra darbu "Bioreģionu izveides perspektīvas Latvijas novados" (darba vadītājs: Dr.oec. Kaspars Naglis-Liepa).
Līgas maģistra darba mērķis ir pilsētas nozīmes autobusu pakalpojumu pieejamības izvērtēšana Jelgavas valstspilsētā autobusu un vilcienu kustības grafiku savstarpējās sasaistes kontekstā. Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, Līga veica vairākus uzdevumus: apkopoja attīstības plānošanas dokumentus un izvērtēja tajos ietvertās sabiedriskā transporta attīstības tendences, izpētīja sabiedriskā transporta pakalpojumu tirgus specifiku un tā pārvaldību, izvērtēja un identificēja sabiedriskā transporta pieejamības novērtējuma rādītājus, raksturoja un izanalizēja pilsētas nozīmes autobusu pakalpojumu sniegšanu Jelgavā, kā arī izpētīja Jelgavas pilsētas nozīmes autobusu reisu sasaisti ar reģionālās nozīmes vilcienu reisiem Rīga – Jelgava – Rīga.
Savukārt Jelgavas valstspilsētas domes balva, kas izveidota 2018. gadā, tiek pasniegta jaunajiem zinātniekiem, lai veicinātu Jelgavas pilsētas un Zemgales reģiona attīstību, atbalstītu zinātniskās izstrādnes un jaunatnes interesi par zinātni.
Šo balvu ieguva Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) profesionālā maģistra studiju programmas "Uzņēmējdarbības vadība" absolvente Līga Daugaviete par maģistra darbu "Pilsētas nozīmes autobusu pakalpojumu pieejamības novērtējums Jelgavā" (darba vadītāja: profesore Aina Dobele). Jāatzīmē, ka Līga vasarā ieguva arī izcilības diplomu, kas pierāda viņas augstās darba spējas, disciplīnu un nopietno attieksmei pret studiju darbu.
Darba mērķis ir noteikt un raksturot potenciālos Latvijas bioreģionu klasterus. Secinājumi norāda uz pieaugošu sabiedrības interesi par lokālas ekonomikas attīstību un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, tās nozīmi bioreģionu veidošanā. Priekšlikumu akcents likts uz bioreģiona jēdziena un tā nozīmības popularizēšanu sabiedrībā, kā arī nepieciešamību ilgtspējīgu lauku teritoriju attīstības procesos iesaistīt pilsētu pārvaldes un iedzīvotājus.