Interesenti aicināti pieteikties LIFE OrgBalt noslēguma konferencei
Lai informētu par projektā sasniegtajiem rezultātiem un dalītos gūtajās zināšanās par klimata pārmaiņu samazināšanas iespējām, no 13. jūnija līdz 14. jūnijam norisināsies piecu gadu ilgā pētījumu projekta LIFE OrgBalt noslēguma starptautiskā konference "Klimata pārmaiņu samazināšana auglīgās organiskās augsnēs lauksaimniecības un meža zemēs / Climate Change Mitigation in Organic Soils in Agricultural and Forest Lands". Konference notiks Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā (Rīgā, Jelgavas ielā 1). Lai pieteiktos konferencei (tiešsaistē vai klātienē), interesenti aicināti aizpildīt reģistrācijas formu.
Projekta LIFE OrgBalt galvenais mērķis ir inovatīvu klimata pārmaiņu samazināšanas pasākumu demonstrēšana, ilgtspējīgi apsaimniekojot auglīgas organiskās augsnes meža un lauksaimniecības zemēs, mērenajā klimata joslā, ar mērķi samazināt zemes sektora (lauksaimniecība un mežsaimniecība) siltumnīcefekta gāzu emisijas un sniedzot ieguldījumu ES kopīgo un dalībvalstu nacionālo klimata mērķu sasniegšanā. Projektu īsteno astoņi partneri no piecām ES dalībvalstīm: Igaunijas, Somijas, Vācijas, Latvijas un Lietuvas. Vairāk par projektu: https://www.orgbalt.eu/.
13. jūnijā notiks konferences atklāšanas sesija "Organiskās augsnes, to loma un nozīme klimata pārmaiņu samazināšanā ES", kurā piedalīsies zinoši un pieredzējuši Eiropas Komisijas un Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas pārstāvji: Lūsija Kosija-Hugecova, no Eiropas Komisijas, Emanuels Lugāto no Eiropas komisijas Kopīgā pētniecības centra un Dace Arāja no Zemkopības ministrijas.
Turpinājumā sekos divas sesijas, kas veltītas tēmām par SEG emisiju faktoriem – metodoloģija un rezultāti (Vācijas, Somijas, Igaunijas un Latvijas pārstāvju prezentācijas) un klimata pārmaiņu samazināšanu - stratēģijas un inovatīvi risinājumi. Otrajā sesijā ar ziņojumu "Evaluation of the impact of GHG emission reduction measures and their socioeconomic implications" uzstāsies Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) vadošais pētnieks Aleksejs Nipers.
Tāpat dalībniekiem būs iespēja iesaistīties gan paneļdiskusijā ar Baltijas valstu politikas plānotājiem un mežsaimnieku / lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem, analizējot iespējas un izaicinājumus klimata pārmaiņu samazināšanas pasākumu ieviešanā, gan piedalīties tīklošanā visas dienas garumā.
Savukārt 14. jūnijā notiks izzinoša ekskursija un izbraukumi uz demonstrācijas teritorijām meža un lauksaimniecības zemēs. Arī noslēguma dienā LBTU vadošais pētnieks Ainis Lagzdiņš ziņos par "CCM measures in agriculture lands (Vecauce)".
Interesenti aicināti pieteikties, izmantojot šo saiti. Dati, kas tiks norādīti reģistrēšanās formā, tiks izmantoti tikai saziņai par konferences norisi. Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar LIFE OrgBalt projekta pārstāvi Elīnu Konstantinovu e-pastā: elina.konstantinova@baltijaskrasti.lv.
Konferences galveno referentu apraksts
Projekts "Klimata pārmaiņu samazināšanas iespēju demonstrēšana auglīgās organiskajās augsnēs Baltijas valstīs un Somijā" (LIFE OrgBalt, LIFE18 CCM/LV/001158) tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Latvijas Republikas Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu. www.orgbalt.eu
Informācija atspoguļo tikai LIFE OrgBalt projekta īstenotāju viedokli, un Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra (CINEA) nav atbildīga par jebkādu šeit ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.