LBTU zinātnieki piedalās lielākajā tehnisko nozaru biznesa izstādē Latvijā "BILTIM tehnika ’23"
Aizvadītās nedēļas izskaņā Biznesa centrā "Rāmava" notika lielākā tehnisko nozaru biznesa izstāde Latvijā "BILTIM tehniska ’23", kas iepriekš bija zināma kā "Lauksaimniecības un meža tehnika". Jau vairākus gadus izstādē pārstāvēto tematiku klāsts kļūst arvien plašāks, tādējādi tagadējais izstādes nosaukums precīzāk atspoguļo pārstāvētās tematikas - būvniecība, infrastruktūra, lauksaimniecība, transports, industriālas sfēras un mežsaimniecība.
Izstādē bija piedalījās vairāk nekā 200 izstādes dalībnieki, kuri piedāvāja iespēju iepazīties ar risinājumiem ikvienā no izstādes tematikām – dažāda izmēra un pielietojuma tehniku (traktortehniku un ne tikai) un transportu, tai skaitā kravas un vieglos auto, kvadriciklus, aprīkojumu, darba instrumentiem un dažādiem materiāliem, kā arī ar piedāvātajām konsultācijām un pakalpojumiem – visu aktuālo lielākiem un mazākiem tehniskiem un industriāliem darbiem. Arī šogad dalībnieku vidū bija Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) pārstāvji.
LBTU stendā izstādes apmeklētājiem tika piedāvāta iespēja iepazīties ar studiju iespējām Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU, iepriekš LLU) Jelgavā, zinātnes un uzņēmēju sadarbības virzieniem, kā arī aktuālo pētījumu rezultātiem. Apmeklētāji labprāt izmantoja iespēju degustēt siera paraugus, iesaistīties dažādās izzinošās spēlēs un aktivitātēs – ar termālo kameru vērot savu siltuma starojumu, uzzināt par mikroaļģu preparātu izmantošanu augu biostimulēšanai, piedalīties meža nozares faktu viktorīnā un attēlu konkursā, kā ieraudzīt egļu astoņzobu mizgrauzi Ips typographus, kas pēdējo gadu laikā ir būtiski ietekmējis parastās egles augšanu Latvijā un Eiropā. Savukārt azartiskākajiem izstādes apmeklētājiem bija iespēja trenēt savu atmiņu, sacenšoties koka puzles likšanā.
LBTU stendā izstādes apmeklētājiem tika prezentēti dažādi pētījumi un projekti, pie kuriem šobrīd aktīvi strādā LBTU pētnieki. Viņi izstādes laikā prezentēja vairākus pētījumus un dalījās ar gūtajām atzināņām:
- pētījums "Biodegradējamais iepakojums siera nogatavināšanai" (BIOCOAT, Nr. LT08–2–LMT–K–01–046), kurā piedalās arī kolēģi no Lietuvas, Igaunijas un Norvēģijas. Tā mērķis ir rast risinājumu, kā samazināt iepakojuma atkritumu apjomu, saglabājot produktu kvalitāti,
- uzņēmējdarbības un inovāciju veicināšanas projekts "NOBALIS", kurā kopā ar LBTU piedalās piecas Ziemeļvalstu un Baltijas universitātes, pārstāvot Norvēģiju, Zviedriju, Igauniju un Latviju. Projekta mērķi ir integrēt inovācijas un uzņēmējdarbību kā pastāvīgu ikdienas darba daļu visās organizācijas aktivitāšu daļās, veicināt inovāciju ekosistēmas, veidojot ciešu zinātnes, izglītības un uzņēmējdarbības sektoru sadarbību. Projektu finansē Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT) un to koordinē EIT RawMaterials iniciatīvas (HEI Initiative) ietvaros
- pētījums "Jaunu mikrobioloģisko preparātu izstrāde un pārbaude kultūraugu ražības paaugstināšanai" (LAD 54). Pētījuma mērķis ir izstrādāt augu augšanu stimulējošus preparātus, izmantojot vienšūnu mikroaļģu biomasas ekstraktus un pārbaudīt to efektivitāti dažādu kultūraugu stādījumos gan kontrolētos apstākļos veģetācijas traukos, gan mainīgos ražošanas apstākļos.
Detalizēta informācija pieejama "BILTIM TEHNIKA ‘23" mājaslapā.
Paldies LBTU pētniekiem, universitātes darbiniekiem un studentiem par aktīvu iesaistīšanos un LBTU pārstāvēšanu izstādes stendā: Dacei Siliņai, Sandrai Muižniecei-Brasavai, Renātei Ruskai, Inai Alsiņai, Renātei Andersonei, Ingrīdai Augšpolei, Lailai Dubovai, Edgaram Dubrovskim, Kasparam Kampusam, Litai Lazdiņai, Sandrim Liepiņam, Imantam Missam, Danielam Puļķim, Diānai Ruskai, Elīnai Sturmovičai, Leldei Vilkristei, Oskaram Zaļkalnam un Darjai Zienevičai!