LLU absolvents Vladislavs Isačenko noslēguma darbā izstrādā prototipu viedai tālvadības vārtu vadībai
Jelgavnieks Vladislavs Isačenko pirms četriem gadiem par savu studiju vietu izvēlējās LLU Jelgavā, kur studijas uzsāka Informācijas tehnoloģiju fakultātē studiju programmā "Datorvadība un datorzinātne". Lai iegūtu inženierzinātņu bakalaura grādu datorvadībā un datorzinātnē, viņš izstrādā noslēguma darbu par tēmu "Prototipa izstrāde viedai tālvadības vārtu vadībai", turklāt studiju laikā uzrādīja augstus rezultātus – viņa vidējā svērtā atzīme bija 8,955 balles.
Vladislavs kopš bērnības dzīvo Jelgavā un līdz pat 12. klasei mācījās Jelgavas 5. vidusskolā: "Es vienmēr ar smaidu atceros skolas laikus. Skolas gadi atstāja daudz pozitīvu un spilgtu atmiņu," saka absolvents. Stāstot par mīļākajiem mācību priekšmetiem, Vladislavs ir pārliecināts, ka, pateicoties labiem un atsaucīgiem skolotājiem, viņam vienmēr ir bijis prieks apmeklēt visas mācību stundas. Bet tā kā Vladislavam paticis rēķināt sarežģītus uzdevumus, tad vislabāk saistīja matemātika. "Visus skolas gadus klases audzinātāji vienmēr ir centušies mani virzīt un motivēt mācībām. Viņi bija tie, kuri man palīdzēja grūtos brīžos un par to es vēlos viņiem sirsnīgi pateikties," tā absolvents.
Kad bija jāizdara izvēle par studijām, Vladislavs bija pārliecināts, ka studēs LLU Jelgavā: "Nevēlējos veltīt laiku ceļā uz augstskolu citā pilsētā. Salīdzinot ar Rīgu, ceļš turp un atpakaļ man aizņemtu vidēji trīs stundas katru dienu. Studējot četrus gadus Rīgā, es ceļā pavadītu aptuveni 60 dienas no savas dzīves," piebilst jaunais nozares speciālists. Jaunietim informācijas tehnoloģijas interesējušas vienmēr, tāpēc bija pārliecināts, ka studēt Informācijas tehnoloģiju fakultātē ir pareizais solis. "Es izvēlējos programmu "Datorvadība un datorzinātne", jo tajā ir studiju kursi no dažādām IT jomām, kas dod studentiem labāku izpratni par to, kas viņiem patīk un saprast, ko viņi vēlētos darīt pēc universitātes," par savu programmas izvēli stāsta Vladislavs.
Lai iegūtu augstākās izglītības diplomu, viņš savu noslēguma darbu izstrādāja prototipu viedai tālvadības vārtu vadībai. "Šī tēma tika izvēlēta, jo es gribēju vienkāršot darbību, kas tiek darīta katru dienu - vārtu atvēršanu. Lai arī daudzi cilvēki teica, ka bakalaura darba rakstīšana nav viegla, bet esmu pārliecināts, ja studentiem tēma ir saistoša un viņi cenšas atrisināt problēmu, kas saistīta ar viņu reālo dzīvi, tad nevajadzētu būt grūtībām rakstot darbu," piebilst absolvents. Turpinot par izstrādāto noslēguma darbu, tā mērķis bija uzlabot un pilnveidot automātisko tālvadības vārtu vadību, turklāt absolvents saskārās arī ar dažām interesantām problēmām, kurām bija nepieciešami nestandarta risinājumi. Pateicoties viņa zināšanām, elektrotehnikā, elektronikā, fizikā, mikroprocesoru vadības sistēmās un viedo sistēmu izstrādēs, viņam izdevās noslēguma darbā iegūt 10 balles.
Izcilības diploma ieguvējs ir viens no tiem studējošajiem, kuram daļa no studiju procesa notika attālināti, turklāt, atskatoties uz studiju laiku, viņam visspilgtāk atmiņā palicis mirklis, kad bija jāatgriežas universitātē pēc attālinātā studiju laika. Tāpat viņš ir pārliecināts, ka izcilības diplomu iegūt nebija sarežģīti, jo vienmēr visu darījis laicīgi un bija apzinīgs. Viņa centieni tika atalgoti arī ar valsts finansēto stipendiju, ko saņēmis visu studiju laiku.
Runājot par nākotnes plāniem, tie Vladislavam Isačenko ir saistīti ar maģistra studiju programmas apguvi, bakalaura darba izstrādes turpināšanu un darbu IT jomā.