Pārlekt uz galveno saturu

Mecenāta Ulda Šalajeva 10. stipendiju iegūst LLU PTF 2. kursa studente Agnese Čamane

Attēla autors: No LLU arhīva

LLU Attīstības fonda Stipendijas piešķiršanas komisija nolēma piešķirt uz 2016./2017. gada studiju semestri mecenāta Ulda Šalajeva stipendiju LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) 2.kursa 2. līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programmas "Pārtikas produktu tehnoloģija" studentei Agnesei ČAMANEI. Stipendijas sertifikātu plānots pasniegt A.Čamanei š.g. 20.martā Jelgavā, LLU pilī.

"Mani ļoti priecē, ka Latvijā ir zinātkāri, enerģiski, potenciālie inovatīvu produktu jaunie ražotāji - jaunieši, kuri, neskatoties uz potenciāli "vieglākas" dzīves vilinājumu pilsētās un, pat ārpus Latvijas robežām, spēj mērķtiecīgi, aktīvi un radoši attīstīties un pilnveidot Latvijas dzīvi provincēs! Latvijas bagātība tagad un turpmāk ir un būs spēcīgas, zinātkāras un gudras ģimenes... Agnese Čamane ir viens tādiem paraugiem! Arī dzīvojot Latvijā var strādāt savā profesijā un sadarboties ar pasaules mēroga biznesa pārstāvjiem! Tāpēc jau tagad ir nepieciešams dot jaunajiem censoņiem šīs atslēgas tagadnes veidošanā Latvijā!”, uzsver mecenāts Uldis Šalajevs.

Agnese Čamane izsaka pateicību LLU Attīstības fonda Stipendijas piešķiršanas komisijai, uzsverot, ka "šī stipendija būs liels atbalsts maniem profesionālās darbības mērķiem, kā arī manas personības pilnveidošanai. Izsaku milzīgu pateicību stipendijas mecenātam Uldim Šalajevam par stipendijas iegūšanu un par to, ka mecenāts atbalsta jauniešus, kuri studē inženierzinātnes. Vēlos mudināt studentus nebaidīties un uzdrīkstēties sasniegt savus mērķus, kā arī izmantot visas dotās iespējas".

Agnese Čamane, dzimusi Vidzemes dienvidu daļā Lielvārdes novadā, jau kopš 3. klases sapņojusi kļūt par pārtikas tehnologu. Agrā bērnībā viņa sākusi palīdzēt vecākiem "piemājas ekoloģiski tīrajā saimniecībā" audzēt dārzeņus, ogas, gatavot mājas sieru un krējumu, neaizmirstot arī par mājdzīvnieku aprūpi. Studente, uzrādot labus akadēmiskos rezultātus LLU PTF inženierzinātnēs, ir ieguvusi arī LLU mācībspēku atzinību par savu aktīvo darbību zinātniskajā darbībā. Piemēram, biškopībā - pētot dažādus medus veidus, to kvalitāti un bioķīmiskās struktūras izmaiņas tā uzglabāšanas laikā, studente secinājusi, ka medu ieteicams labāk uzglabāt zemākā (+4…±2°C) salīdzinājumā ar telpas temperatūru, tādējādi palēlinot medū esošo cukuru kristalizāciju. Savukārt savā "Rudzu maizes ierauga" pētījumā secinājusi, ka "vislabāk rudzu maizi var pagatavot no mitrā maizes ierauga, jo tas maizei piešķir labāku garšu, lielāku porainību. Savukārt, gatavojot rudzu maizi ar sauso ieraugu, maize šķita sausāka un nebija jūtama tik laba garša," uzsver jauniete. Papildus angļu valodai, Agnese cer papildināt savas iepriekš vidusskolas laikā iegūtās franču un vācu svešvalodas, kā arī ir apņēmības pilna apgūt jau no 10. klases loloto sapni par zviedru un spāņu valodām, lai "iegūtu jaunu redzējumu uz pasauli".

Studentes sapnis ir izveidot savu pārtikas ražošanas uzņēmumu, ražojot Latvijā ekoloģiski tīrus un veselīgus produktus, tādējādi akadēmiskās zināšanas mijot ar ārvalstīs iegūtām prasmēm un pilnveidotajām vairāku svešvalodu zināšanām. Studentei arī ir plašs interešu loks - dziedot 2008. gadā 19. jūlijā bērnu korī "Lielvārde", tas ieguva zelta medaļu 5. Pasaules koru olimpiādē Grācā, Austrijā, savukārt 2010. gada 30. augustā - piecu bērnu dziedošā Čamaņu ģimene vairāk tika saliedēta Latvijas Televīzijas šova "Dziedošās ģimenes" laikā. Brīvajā laikā Agnesei patīk apmeklēt dažādus mūzikas koncertus un teātra izrādes. Viņa spēj aktīvi iesaistīt savus vienaudžus dažādās sabiedriskās aktivitātēs gan fakultātē, gan arī ārpus tās, piemēram, dziedot LLU jauktajā korī "Riti", spēlējot volejbolu un skrienot labdarības sporta maratonā "Nike Riga Run".

LLU Attīstības fonda (LLU AF) Stipendijas piešķiršanas komisiju vadīja - LLU AF valdes priekšsēdētājs Kaspars Vārtukapteinis, klātesot Ilmāram Dukulim, Tehniskās fakultātes dekānam, Gvido Bērziņam, Studējošo pašpārvaldes vadītājam, un Valdim Veinbergam, Vides un būvzinātņu fakultātes vieslektoram, savukārt ar videokonferences starpniecību no Briseles Beļģijā piedalījās mecenāts Uldis Šalajevs. Stipendijai bija pieteikušies pieci kandidāti.

U.Šalajeva stipendija tiek  finansēta no viņa personīgajiem ietaupījumiem, par to nesaņemot nodokļu atlaides, un to konkursa kārtībā kopš 2012.gada 16.janvāra piešķirt vienam stipendiātam uz vienu studiju semestri, izmaksājot €171/mēnesī. Iepriekšējie Ulda Šalajeva stipendijas laureāti ir: Alise Trifane (2016./2017.; Gulbenes novads), Agnese Līva Gilnere (2015./2016.; Jelgavas novads), Kaspars Romanovskis (2014./2015.; Talsu novads), Jānis Bērziņš (2014./2015.; Ozolnieku novads), Anita Solima (2013./2014.; Ogres novads), Samanta Jankovska (2013./2014.; Jelgavas novads), Toms Karaša (2012./2013.; Bauskas novads), Zane Zeltiņa (2012./2013.; Madonas  novads) un Agnese Gailuma (2011./2012.; Ozolnieku novads).

Uldis Šalajevs (Vidzemnieks Madonas novadā) pēc LLU ITF profesionālās bakalaura studiju programmas "Programmēšanas inženieris" absolvēšanas 2007.gadā, kopš 2009.gada strādā ES institūcijās Briselē, ikdienā komunicējot angļu, vācu, franču un krievu svešvalodās.

Pievienots 09/02/2017