Pārlekt uz galveno saturu

Ikgadējā Akadēmiskā sēde aizvadīta optimistiskā gaisotnē

31. augustā LLU mācībspēki un darbinieki tikās Akadēmiskajā sēdē Jelgavas pils Aulā, kas simbolizē jaunā studiju gada sākumu un ir kā starpatskaites punkts, lai novērtētu iepriekš izdarīto, informētu par aktualitātēm un turpmākajiem darba uzdevumiem.

Studiju darba galvenos rezultātus sēdē izvērtēja studiju prorektors Kaspars Vārtukapteinis, akcentējot, ka veiktas vairākas būtiskas izmaiņas studiju procesā. No šī gada rudens universitāte piedāvā divas jaunas studiju programmas "Dizains un amatniecība” un "Vides, ūdens un zemes inženierzinātnes”, kurām iegūtas licenzes to īstenošanai, bet viena programma "Lauksaimniecības enerģētika” mainījusi nosaukumu atbilstoši tās satura izmaiņām uz "Lietišķā enerģētika”. Turklāt nosaukuma maiņa skārusi arī vienu no fakultātēm, kas no šī gada 1. marta tiek dēvēta par Vides un būvzinātņu fakultāti.

"Ikdienas darbu atsevišķās fakultātēs visvairāk ietekmēja internacionalizācija, jo pirmo reizi universitātē sāka studēt 12 pilna laika ārzemju studenti, līdz ar to veikta studiju normatīvo dokumentu tulkošana un veikti citi saimnieciski darbi, kas saistīti ar šādu studentu uzņemšanu,” stāstīja K. Vārtukapteinis.

Kā savā uzrunā akcentēja rektore Irina Pilvere, universitāte vēl joprojām ir internacionalizācijas procesa sākumā, taču cenšas risināt dažādus ar ārzemju studentiem saistītus jautājumus. Prognozējams, ka studijas šajā rudenī uzsāks vēl 20 ārvalstnieki un jau šobrīd atklājusies interesanta tendence – esošie studenti studijas LLU iesaka citiem interesentiem savā mītnes zemē. Turklāt paplašinās valstu skaits, no kurām LLU ierodas studenti. Šobrīd zināms, ka studijas sāks studējošie no Indijas, Marokas, ASV, Lībijas, Vācijas, Somijas, Francijas un Ēģiptes.

Savukārt jauno Latvijas studentu uzņemšana vasarā liecina, ka LLU ir izdevies stabilizēt studentu skaitu un, neskatoties uz būtisku vidusskolas absolventu skaita kritumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, universitāte nav piedzīvojusi tikpat relatīvi lielu kritumu studētgribētāju rindās. Lielākās fakultātes pēc studējošo skaita ir Ekonomikas un sabiedrības attīstības un Meža fakultātes, bet mazākās ir Informācijas tehnoloģiju un Veterinārmedicīnas fakultātes. Turklāt Meža un Informācijas tehnoloģiju fakultātēm ir izdevies kāpināt jaunuzņemto studentu skaitu, kas ir pozitīvi vērtējama tendence. Līdz ar to pirmo reizi pēdējo 6 gadu laikā tika stabilizētas mācībspēku slodzes, kas līdz šim tika mazinātas, bet šogad pat nedaudz pieaugs.

"Zinātnē jau tiek daudz darīts un dažādi rādītāji pieaug. Pateicoties mūsu kopīgajiem darbiem, LLU ir pieaudzis zinātnes bāzes un zinātnes snieguma finansējums, kuru mērķtiecīgi izmantojam, lai zinātnes sasniegumi būtu vēl vairāk. Bet ir arvien jauni izaicinājumi, kuri mums jāņem vērā un jādomā tiem risinājumi. Galvenais no tiem ir starptautiskā zinātnes akreditācija 2018. gadā, no kuras būs atkarīgs, cik lielu finansējumu turpmāk zinātnē saņemsim un vai saņemsim finansējumu no valsts budžeta līdzekļiem doktora studiju īstenošanai,” stāstīja I. Pilvere. Rektore akcentēja publikāciju skaita nozīmi, mērķtiecīgu zinātnes infrastruktūrai paredzētā fondu finansējuma izlietojumu, zinātnisko institūtu konsolidācijas ietekmi, doktorantu iesaisti pētījumos.

Dažādos LLU objektos turpinās infrastruktūras sakārtošana. Jau sākts darbs ar projektu izstrādi, lai renovētu vairākas dienesta viesnīcas, taču nopietnākie darbi sāksies Jelgavas pilī, jo uzvarot projektu konkursā iegūts finansējums energoefektivitātes uzlabošanai, tostarp 781 loga, 4 balkona durvju, 26 ārdurvju nomaiņai un bēniņu siltināšanai 7527 kvadrātmetru platībā.

I.Pilvere uzsvēra sadarbības nozīmi dažādos līmeņos – ar nozares pārstāvošajām organizācijām, valsts pārvaldes institūcijām un izglītības iestādēm. Pēdējo gadījumā tuvākie LLU partneri būs Jelgavas Valsts ģimnāzija, kas pusotru gadu atradīsies Jelgavas pilī, un Bulduru Dārzkopības vidusskola, kuru, kā liecina Ministru kabineta likumprojekts, LLU pārņems no 2017. gada 1. janvāra.

Akadēmiskajā sēdē tika izsniegti amata diplomi jaunievēlētajiem profesoriem un asociētajiem profesoriem. Šogad no jauna ievēlēti vai pārvēlēti ir kopumā 17 profesori un 19 asociētie profesori un būtiski mainījusies to vecumstruktūra, jo salīdzinājumā ar iepriekšējiem studiju gadiem atbildīgos amatus ieguvuši gados jaunāki mācībspēki. Sveikti tika arī mācībspēki, kuriem 2016./2017. studiju gada rudens semestris ir pirmais viņu akadēmiskajā karjerā.

Pievienots 01/09/2016