Pārlekt uz galveno saturu

Jaunums! FINANSES ILGTSPĒJAI

 ĪSUMĀ PAR PROGRAMMU

Studiju līmenis:
Akadēmiskā maģistra studiju programma

Studiju veids un ilgums:
Pilna laika studijas: 1 gads (2 semestri) 

Iegūstamais grāds un/vai kvalifikācija:
Maģistra grāds finansēs ilgtspējai

Programma akreditēta:
uzsākta licencēšana

Studiju maksa semestrī:
Pilna laika studijās: 1210 eur

Valsts finansētās budžeta vietas:
15

Lekciju norises vieta un dienas:
Jelgava - piektdienas un sestdienas

Finanses ilgtspējai

Radīt mūsdienīgus, saturiski un tehnoloģiski atbilstošus apstākļus maģistra studijām un sagatavot nākotnes finanšu speciālistus, kuru nepieciešamība sasaucas ar globālajām, Eiropas Savienības un Latvijas attīstības tendencēm un ekonomisko darbību transformācijas procesiem.

 STUDIJU PROGRAMMAS UZDEVUMI

  • sniegt studentiem visaptverošu un padziļinātu izpratni par finansēm ilgtspējīgas un finanšu tehnoloģiju attīstības kontekstā, lai tie varētu veiksmīgi un atbildīgi darboties finanšu nozarē un uzņēmējdarbībā, ņemot vērā ekonomiskos, sociālos un vides faktorus.
  • nodrošinot teorētisko un profesionālo zināšanu sinerģiju studiju procesā, attīstīt studentu spējas analizēt finanses uzņēmumā, investīciju iespējas un to ietekmi uz ilgtspējīgu attīstību, atbilstību un pārvaldību.
  • veicināt ilgtspējīgas finanšu un finanšu tehnoloģiju prakses iemaņu attīstību atbilstoši nozares pieprasījumam, lai pēc studiju beigšanas absolventi varētu veikt ilgtspējīgu finanšu vadību, plānošanu, analīzi, risku novērtēšanu un investīciju vērtēšanu saskaņā ar ilgtspējas mērķiem.

 STUDIJU PROGRAMMAS RAKSTUROJUMS: NODARBINĀTĪBAS PERSPEKTĪVAS

Studiju programma sniedz padziļinātas zināšanas finanšu ilgtspējas jomā, kā arī iespējas strādāt komercsabiedrībās dažādās tautsaimniecības nozarēs. Absolventi var ieņemt vidējā un augstākā līmeņa vadītāju amatus valsts un privātās iestādēs, organizācijās un starptautiskos uzņēmumos gan Latvijā, gan ārvalstīs.

 STUDIJU TURPINĀŠANAS IESPĒJAS:

Programmas absolventi var turpināt studijas doktorantūrā.

 SASNIEDZAMIE STUDIJU REZULTĀTI

Zināšanas:

  • Starpdisciplināras zināšanas par ilgtspējas attīstības un finanšu tehnoloģiju jēdzieniem, kas ir svarīgi finanšu tirgum, investoriem un uzņēmumiem, un to kā finanšu sektors var veicināt pāreju uz ilgtspējīgāku ekonomiku un sabiedrību.
  • Specifiskas zināšanas par finanšu un vides, sociālo un pārvaldības kritēriju (ESG) novērtēšanas rīku iegūšanas un izmantošanas veidiem, lai novērtētu ieguldījumu atdevi, riskus un vērtību, novērtētu ilgtspējības riskus un iespējas, ar ko saskaras finanšu speciālisti.

Profesionālās prasmes:

  • Spēj analizēt un novērtēt investīciju projektus, ņemot vērā veiktspēju, riskus un vides, sociālo un pārvaldības kritēriju (ESG) sniegumu, kā arī spēj izvērtēt un sagatavot ilgtspējas pārskatu, pieņemt lēmumus par finansējuma pieprasījumiem vai sagatavot tos, analizēt uzņēmuma finanšu rezultātus un riskus.
  • Spēj izmantot finanšu tehnoloģiju risinājumus un pieņemt pamatotus un argumentētus lēmumus par investīcijām un finansējumu, lai sekmētu uzņēmumu un finanšu sektora pilnveidošanu un attīstību, balstoties uz ilgtspējīguma ekonomikas principiem un kritērijiem.

Vispārējās prasmes:

  • Spēj argumentēti diskutēt un aizstāvēt savu viedokli, atbildēt uz jautājumiem, izteikt priekšlikumus problēmu risināšanai.
  • Spēj patstāvīgi un atbildīgi izpildīt uzdotos uzdevumus, plānot savu laiku un iekļauties iepriekš noteiktos termiņos.

Kompetence:

  • Demonstrē teorētisko patstāvību definēt, kā ilgtspējības principiem jābūt atspoguļotiem finanšu lēmumu pieņemšanā, un profesionālo gatavību veikt finanšu analīzi un pieņemt lēmumus par ieguldījumiem, ņemot vērā investīciju ietekmi uz vidi un sabiedrību.
  • Demonstrē izpratni par jaunākajām tendencēm un inovācijām finanšu nozarē un spēj kritiski izvērtēt un pielietot dažādus digitālos finanšu pakalpojumus un finanšu datu analīzes rīkus.

Studiju programmas noslēgumā paredzētais pārbaudījums: Maģistra darbs.

 UZŅEMŠANAS PRASĪBAS

  • Pirmā cikla augstākā izglītība (ar apgūtiem vismaz 240 KP) sociālās un cilvēkrīcības zinātnēs vai komerczinībās un administrēšanā;
  • Pirmā cikla augstākā izglītība (ar apgūtiem vismaz 240 KP) citās izglītības jomās, kurā apgūti ekonomikas un vadībzinātņu studiju kursi 9 kredītpunktu (ECTS) apjomā vai vismaz 2 gadu darba pieredze finanšu jomā.

Darba pieredzi apliecina ar izziņu no reflektanta darba vietas, kurā norādīts ieņemamais amats, galvenie pienākumi un darba pieredze.

 KONTAKTINFORMĀCIJA

Programmas direktore
Docente, Ph.D. Aija Pilvere
E-pasts: aija.pilvere@lbtu.lv
Tālrunis: 29378107

Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte
Svētes iela 18, Jelgava, LV-3001 
Tālrunis: 63020248
E-pasts: esafdek@lbtu.lv
www.esaf.lbtu.lv

Pievienots 11/01/2021