Pārlekt uz galveno saturu

Jaunums! ILGTSPĒJĪGAS FINANSES

 ĪSUMĀ PAR PROGRAMMU

Studiju līmenis:
Akadēmiskā maģistra studiju programma

Studiju veids un ilgums:
Pilna laika studijas: 1 gads (2 semestri) 

Iegūstamais grāds un/vai kvalifikācija:
Maģistra grāds ilgtspējīgās finansēs

Programma akreditēta:
uzsākta licencēšana

Studiju maksa semestrī:
Pilna laika studijās: 1210 eur

Valsts finansētās budžeta vietas:
15

Lekciju norises vieta un dienas:
Jelgava - piektdienas un sestdienas

Finanses ilgtspējai

Radīt mūsdienīgus, saturiski un tehnoloģiski atbilstošus apstākļus maģistra studijām un sagatavot nākotnes finanšu speciālistus, kuru nepieciešamība sasaucas ar globālajām, Eiropas Savienības un Latvijas attīstības tendencēm un ekonomisko darbību transformācijas procesiem.

Izvēloties "Finanses ilgtspējai" maģistra programmu LBTU, tu iegūsi mūsdienīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai veidotu ilgtspējīgu un tehnoloģiski attīstītu finanšu nākotni!

 STUDIJU PROGRAMMAS MĒRĶI

Akadēmiskā maģistra studiju programma "Ilgtspējīgas finanses" ir izveidota, lai sagatavotu finanšu nozares profesionāļus, kas spēj nodrošināt uzņēmumu un finanšu institūciju izaugsmi saskaņā ar ilgtspējas principiem un digitālās transformācijas tendencēm. Programma sniedz visaptverošu izpratni par finanšu sektora lomu globālo vides, sociālo un pārvaldības (ESG) izaicinājumu risināšanā, kā arī veicina zināšanas par finanšu tehnoloģiju (FinTech) pielietojumu mūsdienīgā finanšu vidē.

Absolventi ir spējīgi analizēt un vadīt finanšu procesus, kas veicina ilgtspējīgu ekonomikas un sabiedrības attīstību, ievērojot Eiropas Savienības un starptautiskos ilgtspējas standartus un mērķus (SDGs).

 STUDIJU PROGRAMMAS UZDEVUMI

Studiju programma ir veidota, lai sniegtu padziļinātas teorētiskās un praktiskās zināšanas finanšu ilgtspējas un FinTech jomā, sagatavojot absolventus profesionālai darbībai, kas veicina ilgtspējīgas ekonomikas attīstību. Studiju programmas uzdevumi – attīstīt studējošo prasmes  detalizētā finanšu analīzē, ilgtspējīgu investīciju projektu novērtēšanā, finanšu risku pārvaldībā un ESG kritēriju integrēšanā finanšu plānošanā un lēmumu pieņemšanā. Papildus tiek attīstītas prasmes pielietot modernas finanšu tehnoloģijas uzņēmējdarbībā un finanšu institūciju darbā.

 STUDIJU PROGRAMMAS AKTUALITĀTE UN NODARBINĀTĪBAS PERSPEKTĪVAS

Ilgtspējīgu finanšu speciālisti kļūst aizvien pieprasītāki, jo palielinās nepieciešamība pēc zināšanām un prasmēm, kas ļauj pārvaldīt ekonomiskos riskus, ko rada klimata pārmaiņas un citas globālas problēmas. Digitālā pārveide un FinTech tehnoloģiju attīstība rada vajadzību pēc ekspertiem, kas spēj pielāgoties un izmantot digitālos risinājumus ilgtspējīgai attīstībai. Šī programma ir Latvijā pirmā akadēmiskā maģistra līmeņa studiju programma, kas īpaši koncentrējas uz vides, sociālajiem un pārvaldības  kritērijiem un to praktisku pielietošanu finanšu pārvaldībā.

Studiju programmā iegūtās zināšanas, prasmes un kompetences  studiju programmas absolventiem nodrošinās darba un karjeras izaugsmes iespējas finanšu sektorā, piemēram, bankās, investīciju fondos, apdrošināšanas sabiedrībās, kā arī uzņēmumos, kuriem ir jāsagatavo un jāīsteno  ilgtspējas attīstības stratēģijas, jāsagatavo ilgtspējas atskaites, jāizvērtē ilgtspējīgi ieguldījumi un jāpiešķir tiem finansējums, jāpiedāvā klientam ilgtspējīgi  finanšu risinājumi.

Absolventi var turpināt studijas doktorantūrā.

Absolventiem ir plašas karjeras iespējas dažādās jomās:

  • Darbs kā ilgtspējas konsultantiem, ESG ekspertiem un analītiķiem finanšu un korporatīvajā sektorā;
  • Eksperti zaļo un ilgtspējīgu investīciju pārvaldībā;
  • Finanšu risku vadītāji finanšu institūcijās;
  • Eksperti finanšu tehnoloģiju uzņēmumos un jaunuzņēmumos.

 STUDIJU PLĀNS

Pirmajā semestrī tiek apgūti 8 studiju kursi, kas ir sadalīti 2 moduļos. Iegūsi padziļinātas un specializētas zināšanas ilgtspējīgu finanšu teorētisko aspektu un praktisko pielietojuma izzināšanā, ko nodrošinās tādu kursu apguve kā "Ilgtspējīgas un atbildīgas finanses uzņēmējdarbībai", "FinTech biznesa modeļi", "Vides, sociālā un korporatīvā pārvaldība", "Ilgtspējas ekonomiskie aspekti", "Finanšu datu analīze un finanšu risinājumi", "Ilgtspējīgu finanšu analīze un investīcijas", "Finanšu ilgtspējas un FinTech regulējums", "Pētījuma dizains un metodes finansēs".

Otrais semestris paredzēts maģistra darba izstrādei.

VISI STUDIJU KURSI

 STUDIJU TURPINĀŠANAS IESPĒJAS:

Programmas absolventi var turpināt studijas doktorantūrā.

 SASNIEDZAMIE STUDIJU REZULTĀTI

Zināšanas:

  • Starpdisciplināras zināšanas par ilgtspējas attīstības un finanšu tehnoloģiju jēdzieniem, kas ir svarīgi finanšu tirgum, investoriem un uzņēmumiem, un to kā finanšu sektors var veicināt pāreju uz ilgtspējīgāku ekonomiku un sabiedrību.
  • Specifiskas zināšanas par finanšu un vides, sociālo un pārvaldības kritēriju (ESG) novērtēšanas rīku iegūšanas un izmantošanas veidiem, lai novērtētu ieguldījumu atdevi, riskus un vērtību, novērtētu ilgtspējības riskus un iespējas, ar ko saskaras finanšu speciālisti.

Profesionālās prasmes:

  • Spēj analizēt un novērtēt investīciju projektus, ņemot vērā veiktspēju, riskus un vides, sociālo un pārvaldības kritēriju (ESG) sniegumu, kā arī spēj izvērtēt un sagatavot ilgtspējas pārskatu, pieņemt lēmumus par finansējuma pieprasījumiem vai sagatavot tos, analizēt uzņēmuma finanšu rezultātus un riskus.
  • Spēj izmantot finanšu tehnoloģiju risinājumus un pieņemt pamatotus un argumentētus lēmumus par investīcijām un finansējumu, lai sekmētu uzņēmumu un finanšu sektora pilnveidošanu un attīstību, balstoties uz ilgtspējīguma ekonomikas principiem un kritērijiem.

Vispārējās prasmes:

  • Spēj argumentēti diskutēt un aizstāvēt savu viedokli, atbildēt uz jautājumiem, izteikt priekšlikumus problēmu risināšanai.
  • Spēj patstāvīgi un atbildīgi izpildīt uzdotos uzdevumus, plānot savu laiku un iekļauties iepriekš noteiktos termiņos.

Kompetence:

  • Demonstrē teorētisko patstāvību definēt, kā ilgtspējības principiem jābūt atspoguļotiem finanšu lēmumu pieņemšanā, un profesionālo gatavību veikt finanšu analīzi un pieņemt lēmumus par ieguldījumiem, ņemot vērā investīciju ietekmi uz vidi un sabiedrību.
  • Demonstrē izpratni par jaunākajām tendencēm un inovācijām finanšu nozarē un spēj kritiski izvērtēt un pielietot dažādus digitālos finanšu pakalpojumus un finanšu datu analīzes rīkus.

Studiju programmas noslēgumā paredzētais pārbaudījums: maģistra darbs.

 UZŅEMŠANAS PRASĪBAS

  • pirmā cikla augstākā izglītība (ar apgūtiem vismaz 240 KP) ekonomikā, finansēs vai vadībā un administrēšanā;
  • pirmā cikla augstākā izglītība citās izglītības jomās (ar apgūtiem vismaz 240 KP), kurā apgūti ekonomikas, finanšu, vadības un administrēšanas studiju kursi vismaz 30 kredītpunktu (ECTS) apjomā vai ir vismaz 2 gadu darba pieredze finanšu vadībā vai finanšu analīzē un plānošanā, vai banku vai investīciju darbības jomā, vai grāmatvedības un uzskaites jomā,  jākārto iestājpārbaudījums.

Darba pieredzi apliecina ar izziņu no reflektanta darba vietas, kurā norādīts ieņemamais amats, galvenie pienākumi un darba pieredze.

 KONTAKTINFORMĀCIJA

Programmas direktore
Docente, Ph.D. Aija Pilvere
E-pasts: aija.pilvere@lbtu.lv
Tālrunis: 29378107

Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte
Svētes iela 18, Jelgava, LV-3001 
Tālrunis: 63020248
E-pasts: esafdek@lbtu.lv
www.esaf.lbtu.lv

Pievienots 11/01/2021